Ikona Przekształcenia, Fuzje i Przejęcia (M&A)

Pomagamy naszym Klientom we wdrażaniu zmian organizacyjno-prawnych ich firm, aby dostosować je do zmieniających się warunków prowadzenia działalności gospodarczej.

Z sukcesem przekształcamy działalności gospodarcze w spółki (osobowe, kapitałowe), pomagając dobrać odpowiednią formę do skali biznesu i wiążącego się z nim ryzyka. Wiemy, że każda branża wymaga indywidualnej analizy i oceny pod tym względem. Zapewniamy kompleksowe wsparcie prawne i podatkowe, co jest kluczowe dla bezpiecznego przeprowadzenia tego rodzaju operacji gospodarczych.

Wspieramy inwestorów w rozważnym i poprzedzonym precyzyjną analizą lokowaniu ich kapitału. Pomagamy wybrać najkorzystniejszy pod względem prawnym i podatkowym sposób przeprowadzania transakcji. Nie ograniczamy się do prostego wykonania zlecenia klienta, ale analizujemy całokształt sytuacji prawnej, podatkowej oraz ekonomicznej klienta, często sugerując alternatywne rozwiązania.

Uczestniczymy w negocjacjach z partnerami biznesowymi, a także tworzymy i opiniujemy umowy dotyczące nabywania przedsiębiorstw, ich zorganizowanych części, akcji i udziałów. Zabezpieczamy prawnie transakcję, nadzorując wypełnienie przez klientów wymogów dokonania odpowiednich zgłoszeń (w tym zgłoszeń do rejestru KRS) czy zawiadomień. Podejmujemy działania informacyjne skierowane do pracowników, organów państwowych czy kontrahentów.

W naszym przekonaniu, aby przejść bezproblemowo przez wszystkie etapy przekształcenia czy fuzji konieczna jest koordynacja działań współpracujących z klientami specjalistów z różnych branż: doradców finansowych, księgowych, biegłych rewidentów, rzeczoznawców majątkowych czy notariuszy. Współpracujemy z zaufanymi partnerami, eliminując ryzyka i niemiłe niespodzianki. Nasze wieloletnie doświadczenie w tym zakresie pozwala znaczenie usprawnić procesy przekształceniowe różnych biznesów.

Jak się z Nami skontaktować?

Gardens Tax & Legal
Wilk Latkowski Łokaj
Doradcy Podatkowi i Radcowie
Prawni Sp. p.

Nasze strony

Formularz kontaktowy